Haberler
TORKU ŞEKERSPORLU EMİNE SEÇKİN PARİS 2024’DE
TORKU Şekerspor’un başarılı Para Badminton sporcusu Emine Seçkin Paris’te yapılacak olan 2024 Paralimpik oyunlarına katılmayı garantiledi.

Torku Şekerspor’un başarılı Para Badminton sporcusu Emine Seçkin Paris’te yapılacak olan 2024 Paralimpik oyunlarına katılmayı garantiledi. Ülkemizi 2020 Tokyo Paralimpik oyunlarında da ilk kez temsil ederek tarihi bir başarı elde eden Torku Şekerspor Kulübü sporcusu Emine Seçkin, 2024 Paris Paralimpik oyunlarına da katılmaya hak kazandı.
Bedensel Engelliler Badminton branşında tekerlekli sandalye de ülkemizi başarıdan başarıya götüren Emine Seçkin, Dünya sıralamasında 47 sporcu içerisinde 49.228 puanla Dünya üçüncülüğü sırasını alarak Paris olimpiyatlarına, Nisan ayında açıklanacak resmi sonuçlardan önce ismini yazdırdı.

BAŞKAN ERKOYUNCU, “GERİDEN GELEN SPORCULARA ÖRNEK OLMUŞTUR”
Torku Şekerspor Onursal Başkanı Ramazan Erkoyuncu da gösterdiği üstün gayret ve başarılarından dolayı Milli sporcu Emine Seçkin’i tebrik etti.
PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Erkoyuncu, kulüp olarak genç sporcuları destekleyerek, başarılı sporcular çıkarmak için sistemli ve planlı bir şekilde spor faaliyetlerine devam ettiklerini belirterek şunları söyledi: “Amatör branşlarla başarılı sporcuları milli takımlara kazandırmak için çalışıyoruz.  Emine kardeşimiz kulübümüze geldiği günden bu yana hem kulübümüze hem de ülkemize birçok madalya kazandırmıştır. Sporcumuz Emine Seçkin olimpiyat vizesini alarak, geriden gelecek sporcularımıza örnek olmuştur.  Sporcumuzu ve tüm milli takımımızı tebrik ediyor başarılar diliyorum.”


“BİRÇOK SPORCUYA İLHAM VERECEK”
Torku Şekerspor Kulüp Başkanı Ahmet Bozdam, büyük başarılar elde eden  Emine Seçkin’in  mücadelesi ile örnek bir sporcu olduğunu, birçok sporcuya ilham verecek bir mücadele sergilediğini söyleyerek, “Emine Seçkin ile 15 yıldır turnuva turnuva, ülke ülke  başarı basamaklarını çıkarak haklı bir sonuca ulaştık. Gerek antrenman gerekse müsabakalarda sergilediği büyük azim ve mücadele ile ikinci kez ülkemizi olimpiyatlarda temsil edecektir. İnşallah bayrağımızı da göndere çektirerek İstiklal marşımızı  gururla okutacağına inanıyorum.” dedi.

“TORKU’NUN DESTEĞİYLE OLİMPİYATA KATILMA İPİNİ GÖĞÜSLEDİM”
15 yıldır Para Badminton branşı ile ilgilendiğini ve çok büyük zorluklar çekerek bu başarıları elde ettiğini ifade eden Milli sporcu Seçkin, “Ülkemin başarısı için çok büyük fedakârlıklar yaptım, yapmaya da devam edeceğim. Çok güçlü rakiplerle mücadele ederek bir yıldır süren Paralimpik oyunlara puan veren turnuvalardan aldığım puanlarla yarışı 3. olarak tamamlamak beni ve ailemi çok mutlu etti.  Yeri geldi ailemden günlerce uzak kaldım, yeri geldi büyük sorunlarla mücadele ettim, yeri geldi dönem dönem  spordan kopma noktasına kadar geldim ama yılmadım başta ailem olmak üzere antrenörüm ve kulübüm Torku Şekerspor’un büyük destekleriyle olimpiyata katılma ipini göğüsledim. İnşallah bu kez Paralimpik oyunlardan madalya ile döneceğim. Bunun için çok sıkı çalışmaya devam edeceğim” dedi.